در حال بارگذاری ...

مصاحبه مطبوعاتی رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی با خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا

رییس دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی گفت: در سال جدید برنامه داریم تا طی جلساتی با دعوت از افرادی که فعال در حوزه تولید و اشتغال و اقتصاد مقاومتی هستند، این مفاهیم به دانشجو معلمان آموزش داده شود تا این مفاهیم را برای دانش آموزان خود بیان کنند.
 
دکتر حسین مجتبوی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان در طلیعه سال نو که سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال است، در راستای اهداف کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دولت خدمت گزار اهداف و برنامه های عملیاتی خود را دنبال می کند زیرا دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی یکی از شعب دانشگاه فرهنگیان کشور است؛ تابع برنامه های آن ها هستیم.
 
وی افزود: طبق برنامه دانشگاه فرهنگیان پذیرش دانشجو که بنابر پیشنهاد رئیس دانشگاه فرهنگیان به طور متوسط سالانه 10 هزار دانشجو از طریق کنکور سراسری و 10 هزار نفر نیز از طریق آزمون استخدامی جذب خواهیم کرد، به مهارت افزایی این دانشجویان خواهیم پرداخت.
 
رییس دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی ادامه داد: برنامه ما این است که اگر بتوانیم یک یا دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد اضافه کنیم و برنامه های مختلفی در حوزه آموزشی، فرهنگی و پژوهشی از جمله برپایی دومین همایش ملی تعلیم و تربیت در فرهنگ رضوی که اولین آن در دو سال قبل برگزار شد، همچنین برپایی همایش ملی ادبیات تعلیمی که پیش بینی برای برگزاری آن در پردیس شهید بهشتی و هاشمی نژاد انجام شده است.
 
مجتبوی افزود: توسعه فعالیت های پژوهشی به وسیله اساتیدی که اقدامات پژوهشی و تالیفاتی در دست دارند از جمله برنامه های ماست و امسال به دنبال افزایش کیفیت بخشی هستیم.
 
وی گفت: صد درصد دانشجو معلمان بلافاصله وارد حوزه اشتغال می شوند، لذا در این حوزه موفق هستیم و تولید علم به تعبیر مقام معظم رهبری تولید معلم جزو وظایف اصلی این دانشگاه است و یکی از اهداف کلان دانشگاه فرهنگیان تدوین سند راهبردی دانشگاه فرهنگیان در استان است.
 
ایمنی اماکن رفاهی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان در دستورکار است.
 
رییس دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی عنوان کرد: توجه به مساله ایمنی خوابگاه ها، ایمنی مکان های ورزشی و بهبود نسبی وضعیت کلاس های درس و امور کتابخانه ها جزو برنامه های اجتماعی ما است.
 
مجتبوی درباره وضعیت خوابگاه پردیس شهید هاشمی نژاد عنوان کرد: پس از وقوع زلزله خوشبختانه چند کارشناس برجسته محل خوابگاه را بررسی کردند و معتقدند که با تمهیداتی که در حوزه مقاوم سازی و عملیات خاص فنی و مهندسی انجام می شود، نقایص ایجاد شده رفع خواهدشد و بر افزایش مقاومت ساختمان می افزاید و درحال حاضر خطر فوری برای تخلیه آن وجود ندارد. ولی این نظر نافی مسئولیت ما نیست مجوزهای لازم برای احداث خوابگاه های جدید با همکاری اداره کل نوسازی و اداره کل آموزش و پرورش دریافت شده است و به زودی شاهد کلنگ زنی ساختمان جدید هستیم. 
 
وی بیان کرد: آگاهی های عمومی دانشجویان درباره سیستم های اداری، یکی دیگر از برنامه های ما است که با دعوت از مسئولین آموزش و پرورش این آگاهی ها داده می شود. در سال گذشته اولین همایش مبارزه با خشونت را برگزار کردیم و می خواهیم این موضوع را طی سلسله بحث هایی با همکاری اداره کل بهزیستی، آموزش و پرورش و دانشگاه به صورت کلاس های تخصصی مشاورین برگزار کنیم.  
 
رییس دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی گفت: امسال سال انتخابات است و دانشگاه فرهنگیان با تمام قوا در سه جهت، برگزاری پرشور انتخابات به وسیله دانشجویان و اساتید این دانشگاه و سلامت انتخابات با ارسال کارشناسان و برگزاری انتخابات با در اختیار دادن امکانات دانشگاه کمک خواهد کرد تا بهترین عملکرد را داشته باشد.


نظرات کاربران