در حال بارگذاری ...

پایان جشنواره تجربیات برتر معلمان و استادان فیزیک

عصر امروز پنجشنبه 17 اسفند جشنواره تجربیات برتر آموزشی تربیتی معلمان و استادان آموزش فیزیک با برگزاری مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی در این جشنواره که در تالار ابن هیثم پردیس شهید بهشتی برگزار شد، اسنفدیارمعتمدی از استادان پیشکسوت آموزش فیزیک با بیان این که اولین کتاب آموزش فیزیک با همکاری دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی دراین استان  تألیف و منتشر شده است گفت این کتاب پس از خراسان در آذربایجان هم آماده و چاپ شد و کار آماده سازی آن برای آنتشار در استان فارس نیز در حال انجام است.

معتمدی با بیان این که هیچ لذتی با شغل معلمی برابری نمی کند به معلمان توصیه کرد شروع به نوشتن کتاب لذت ها و تجربه های معلمی خود کنند.

در این همایش همچنین دکتر منصور وصالی، استاد آموزش فیزیک دانشگاه شهید رجایی تهران نیز مطالبی را در رابطه با شیوه های تفکر و استدلال برای معلمان و دانشجویان حاضر در جشنواره بیان کرد. وی با بیان این که وظیفه معلم تربیت شاگردان برای ورود به دانشگاه نیست گفت ادامه تحصیل در دانشگاه تصمیمی فردی است که فقط به خود فرد بستگی دارد.

دکتر روح الله خلیلی بروجنی سرگروه فیزیک و کارشناس دفتر تألیف و برنامه ریزی کتب درسی نیز دیگر سخنران این مراسم بود که مطالبی درباره شیوه های آموزشی از جمله کاوشگری، حل مسئله، پروژه محوری، پدیده محوری و ... بیان کرد.

در این مراسم همچنین کتاب آثار برگزیده جشنواره رونمایی و از برگزیدگان جشنواره جلیل و تقدیر شد.

گفتنی است دبیرخانه جشنواره تجربیات برتر آموزشی تربیتی معلمان و استادان آموزش فیزیک از آذر ماه امسال با صدور فراخوانی آغاز به کار کرد. در پی این فراخوان حدود 100 مقاله به دبیرخانه جشنواره رسید که پس از طی مراحل داوری 8 اثر به عنوان آثار برگزیده معرفی و در این جشنواره ارائه شدند.


نظرات کاربران